Japonska, potovanje

Japonska je dežela, kjer so starodavne tradicije tesno prepletene z modernim načinom življenja. Potovanje po Japonski je enostavno, saj so prometne povezave odlične.

japonska

Japonska

Japonska

Japonska je  dežela, kjer so starodavne tradicije tesno  povezane z modernim življenjem in to se nam, tujcem, presenetljivo kaže kot nekaj čisto preprostega in samo po sebi umevnega.


Japonska - potovanje

Japonska je otoška država ki jo tvori več otokov. Glavnina prebivalstva živi na največjih otokih Hokaido, Honšu, Šikoku in Kjušu. Prometne povezave so odlične, posebej vznemirljivo je potovati s hitrimi vlaki.  Največje znamenitosti te skrivnostne dežele se nahajajo na otoku Honšu, ki je navečji otok.

Tokio: V glavnem mestu z 12 milijoni prebivalcev je prepletanje tradicije in modernega vidno na vsakem koraku.Zato je podoba mesta z visokimi modernimi stolpnicami in neonskimi lučmi na eni strani ter templji in svetišči na drugi povsem vsakdanja. S stolpa Tokyo tower (višja kopija Eifellovega stolpa; 333 m) je lep panoramski pogled na metropolo, ob lepem vremenu pa pogled seže vse do 100 km oddaljene gore Fuji. Zanimiva sta  cesarska palača in svetišče Meiji Jingu, ki posvečeno prvemu cesarju moderne Japonske, zgrajeno l. 1920. V predelu Asakusa obiščete najstarejše budistično svetišče Sensoji iz 7. stoletja. Svojevrstno doživetje je Sprehod po  tokijski luksuzni nakupovalni četrti Ginza.

Kyoto je mesto, ki ga mora videti vsak, ki obišče Japonsko. Med svetovno kulturno dediščino spada kar 17 njegovih spomenikov. Grad Nijo, zgrajen l. 1603, je znan po svoji imenitni arhitekturi in bogati notranji dekoraciji (»pojoča tla«). Zlati Paviljon (Kinkakuji ali Rokuonji) leži sredi enega najlepše urejenih Zen vrtov na svetu. V biižini mesta se nahaja tempelj Kiyomizu, ki leži na vznožju gore Otawa. Iz glavne terase na vrhu pobočja se odkriva panoramski pogled na mesto Kyoto in okolico. Tempelj je bil tudi kandidat na izboru novih 7 svetovnih čudes leta 2007. Zelo lep je sprehod okoli templja Ryoanji, ki je znan po skalnem vrtu, po ocenah mnogih je eden od najlepših te vrste vrtov na Japonskem. Ustvaril ga je zen-umetnik Soami.

Nara je bila prestolnica Japonske med leti 710 in 794. Tu velja obiskati  tempelj Todaiji, ki predstavlja eno največjih lesenih stavb na svetu, z mogočnim 16 metrov visokim bronastim kipom Bude, iz 8. stoletja. Temu nato  sledi sprehod po parku srnjadi do znamenitega svetišča Kasuga Taisha. Zgrajen je bil v 8. stoletju in je bil dolga stoletja dom vplivne družine Fujiwara, katere člani so bili imenovani za regente ter se poročali s člani cesarske družine, kar jim je močno povečalo ugled in položaj. 

Hakone je manjši kraj,kjer obiščete istoimenski nacionalni park, ki slovi po vročih izvirih in lepi naravi in se z gondolo peljete nad vulkanskim pogorjem do postaje Owakudani. Tu se iz starodavnih vulkanskih razpok dvigajo oblaki pare in žvepleni hlapi, kar daje pokrajini resnično mistični videz. Sledi idilična vožnja z izletniškim čolnom po jezeru Ashi, od koder je čudovit razgled na goro Fuji.V tem mestu priporočamonamestitev v ryokan-u,  tradicionalnem japonskem hotelu.

Obalno mesto Kamakura je simpatičen, majhen kraj, ki  privablja množice obiskovalcev zaradi svojih čudovitih budističnih templjev in šintoističnih svetišč. Tu si gledate templja Kotokuin in Hasedera, z lepim razgledom nad mestom. Temu sledi sprehod po skoraj 1000 let starem svetišču Tsurugaoka Hachimangu.

Hirošima je danes vrveče, premožno in privlačno mesto z nekaj več kot milijon prebivalci. Le nekaj korakov ven iz sodobne mestne ulice boste vstopili v Spominski park miru z znano Kupolo atomske bombe (A-Bomb Dome), ki je od leta 1996 Unescov spomenik kulturne dediščine. Ogled spominskega muzeja. V bližini mesta se nahaja  zelen otoček Miyajima, ki sodi med  najlepše pokrajine na Japonskem. Največja znamenitost otoka sta svetišče Itsukushima ter »Plavajoča vrata«, ki so najlepši in najpogostejši motiv fotografov na Japonskem. 

V mestu Himeji stoji istoimenski grad in je najodličnejši primerek japonske arhitekture gradov. Kljub dovršenemu obrambnemu sistemu ni bil nikoli prizorišče pravih bitk. Zaradi vtisa, da bo poletel v nebo in zaradi njegove bele zunanjosti (beli mavec so pri izgradnji uporabili zato, ker je negorljiv) ga pogosto imenujejo tudi »Bela čaplja«. Večkrat ga uporabijo za snemanja filmov, med drugim sta bila tukaj snemana James Bond You only live twice (1967) s Seanom Coneryjem in novejši The last samurai (2003) s Tomom Cruisem….

Prijava na e-novice

Želite biti na tekočem o naših posebnih ponudbah? Prijavite se na e-novice!