Srbija
Srbija je dežela kjer lahko vsak obiskovalec najde tisto kar ga pritegne, navdušuje ali pomirja. Dobro se je prepustiti šarmu te balkanske dežele. Tu lahko občutite tisto posebno balkansko strast in evropsko svetovljanstvo. Na potovanju skozi Srbijo nas navdušujejo vojvodinske ravnice na severu, skrivnostni svet ob soteski Đerdap, visoke planine, jezera in reke. Naravno bogastvo dežele je neizmerno in če pomislimo še na tradicionalno srbsko gostoljubnost, kulinariko ter burno zgodovino, nam pri potepanju po Srbiji nikoli ne bo dolgčas.
Namigi za prijetne izlete po Srbiji
Beograd
Pri obisku srbske prestolnice nam nikoli ne bo dolgčas, saj je mesto nenavaden mozaik bogate kulture, zgodovine, prepletanja resnično velike gostinske ponudbe in zelo prijaznih ljudi. Beograd je edinstveno mesto prijetnega druženja in zabave ob Savi in Donavi. Dušo mu daje stari del mesta nad sotočjem rek, s trdnjavo na Kalemegdanu in "boemsko" Skadarlijo, ki podobno kot splavi na Savi in Donavi vabi na druženje v večernih urah. Silvestrovanje v Beogradu pa je že vseskozi v tradicionalnem repertoarju naše ponudbe.
Vojvodina
je pokrajina na severu Srbije, pretežno v Panonski nižini z nepreglednimi rodovitnimi polji, simpatični mesti kot so Subotica, Novi Sad, Sremski Karlovci, Sombor in Zrenjanin ter gostoljubnimi domačini in odlično gostinsko ponudbo.
Subotica
Subotica je mesto na skrajnem severu Srbije, nedaleč od madžarske meje. Subotica je zagotovo eno najbolj fotogeničnih srbskih mest zahvaljujoč izjemno ohranjenemu secesijskemu mestnemu jedru, kjer med slikovitimi zgradbami izstopa mestna hiša s 76 metrov visokim stolpom. V bližini je prekrasno jezero Palič, priljubljeno zbirališče domačinov.
Novi Sad
To je drugo največje mesto v Srbiji in je od Beograda že skoraj prevzelo naziv destinacije z veliko možnostmi zabave. Nad mestom kraljuje Petrovaradinska trdnjava, na njej so kar tri restavracije z izjemnimi razgledi na mesto, med drugim trdnjavski kompleks obsega tudi observatorij in planetarij. V bližini Novega Sada so vredni obiska tudi Sremski Karlovci s svojimi vinskimi kletmi ali Fruška gora s svojimi znamenitimi samostani.
Đerdapska soteska
Zanimiv izlet na mejo z Romunijo nas pripelje do soteske Đerdap, ki je s svojo veličastnostjo od nekdaj pritegovala ljudi, zato je ob bregovih reke mogoče videti ogromno arheoloških ostankov, med drugim ostanke mosta, ki ga je med današnjo Srbijo in Romunijo dal zgraditi rimski cesar Trajan. Pri vasi Lepenski vir, so našli ostanke velikega naselja starodavne neolitske kulture. V 20. stoletju pa je bila to lokacija enega največjih gradbenih projektov v Jugoslaviji – leta 1972 so tam dokončali hidroelektrarno, posledica katere je bil nastanek več kot sto kilometrov dolgega Đerdapskega jezera.
Šumadija - Topola
Na poti po Srbiji je vredno obiskati tudi pokrajino Šumadijo in se ustaviti na Topoli. Tukaj najdemo čudovit mavzolej vladarske rodbine Karađorđević. Glavno meto Šumadije je Kragujevac, nekdanje industrijsko mesto. Šumadija se danes vedno bolj uveljavlja kot vinorodna pokrajina z odličnimi lokalnimi vini.
Planina Tara in Šarganska osmica
Med planinama Taro, ki je zaščitena kot narodni park in Zlatiborjem, od koder pravijo, da prihaja najboljši kajmak, leži Mokra Gora. Tukaj najdemo Drvengrad, etno naselje, ki so ga zgradili po zamisli znanega režiserja Emirja Kusturice za snemanje njegovega filma Življenje je čudež. Neponovljiva izkušnja je vožnja z muzejskim vlakom po Šarganski osmici, eni najatraktivnejših turističnih železniških prog. Gre za del nekdanje proge Beograd-Višegrad-Sarajevo-Dubrovnik, ki je edinstven po tem, da je zaradi velike višinske razlike zgrajen v obliki številke osem, na 13,5 kilometra dolgem odseku pa je kar 22 predorov ter pet mostov in viaduktov.